МАЛИЙ СЛОВНИК ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

ГОТИ — одне з найбільш відомих в історії Європи часів пізньої Римської імперії східногерманське племінне об'єднання, походженням з району Готланда (Ютландія). Опанувавши у І—III ст. північні регіони сучасної Польщі, розділилися на дві частини — остготів і вестготів. Перші через Наддніпрянщину рушили у III ст. на Азовське узбережжя, а звідти на Балкани. Вестготи досягли кордонів римських провінцій. На території України готи проживали від кінця II до рубежу IV—V ст., створивши т.зв. державу Германаріха — нетривке політичне об'єднання підкорених слов'янських, пізньо-скіфських, дакійських та сарматських груп. Археологічним відповідником готів на території України є вельбарська та частина черняхівської культур.

Кінець гегемонії готів у Східній Європі наприкінці IV ст. поклали гуни. Під тиском їх, а також слов'ян готи покинули територію України. Окремі острівці їхніх поселень збереглися лише у Криму.

Д. Козак



[А] [Б] [В] [Г] [Д] [E] [Є] [Ж] [З] [I-Ї-Й] [K] [Л] [M] [H] [O] [П] [P] [C] [T] [У] [Ф] [X] [Ц] [Ч] [Ш] [Щ] [Ю] [Я] [Всі]