загрузка...

Яндекс цитирования

Шпори з історії - Держави і права України

60. Роль церкви в  Конституції Пилипа Орлика (1710 р.).
5 квітня 1710 року в Бендерах гетьманом України було підписано договір під назвою “Конституція прав і свободи Запорозького війська”. Цей договір свідчив про намір укладачів поширити дію документа на територію всієї України і був першим конституційним актом в Україні. Конституція мала чітку систему і складалася з преамбули та 16 параграфів, де сформульовані головні принципи побудови держави.
Питання церкви та релігії висвітлюється в 1 статті Конституції Пилипа Орлика.. Згідно якої православ'я проголошувалося державною релігією, а також передбачалася автокефалія української церкви при формальному підпорядкуванні константинопольському патріархові.
Згідно тексту статті гетьман повинен “ особливо пильнувати і рішуче ставати на перешкоді впровадженню у нашій руській Вітчизні будь-якої чужої релігії”.
“Нехай недремно піклується про те, щоб лише єдина православна віра східного обряду під послухом найсвятішого апостольського Константинопольського престолу навічно була утверджена і поширювалася для примноження Божої хвали розбудовою церков.”
З усього вищесказаного видно, що роль церкви і релігії була дуже високою в Конституції Орлика.


загрузка...
загрузка...