Наскрізний зріз української історії від найдавніших часів до сьогодення

З інформації польського консула у Чернівцях посольству Республіки Польща у Бухаресті про комуністичний рух на Буковині (1934 p., лютого 23)

[...] комуністичний рух на цій території, ще декілька років назад досить сильний, у 1933 р. практично зник. Причиною цього стали енергійні заходи влади, а також антисемітська і гітлерівська агітація, яка відтягнула від комунізму значну кількість громадян.

Однак з початком лютого ц. р. вже помітні спроби, спрямовані на відновлення цього руху. Останнім часом можна відзначити кілька фактів, що свідчать про пожвавлення діяльності комуністів. Місцева преса повідомляє, що з суботи на неділю (17—18 ц. м.) у Чернівцях заарештовано ряд членів місцевого осередку нелегальної Румунської комуністичної партії, які поширювали пропаганду в Буковині. 20 числа ц. м. місцеві часописи повідомили також про арешт кількох осіб із середовища чернівецької інтелігенції та кількох учнів місцевого ліцею.

Чернівецька «Allgemeine Zeitung» присвятила комуністичній тематиці в Буковині спеціальну вступну статтю, якою намагалася спростувати погляд про те, що Чернівці начебто виступають осередком комуністичного руху. Арешти, що відбувалися, цей автор вважає поодинокими випадками, які не можуть зашкодити репутації Чернівців.

Складається враження, що тут йдеться про факти зовнішнього впливу, підтримані фінансовими вливаннями, тоді як буковинське населення як у містах, так і на селі, у теперішній час надзвичайно далеке від комуністичних поглядів. Нинішня активність комуністів, фактично, є штучним явищем, наразі комуністи шукають підтримку, яку втратили пару років назад.



Підтримати сайт і наші Збройні Сили можна за посиланням на Buy Me a Coffee.